İşte Mercedes’in elektrikli G-Serisi’nden ilk kareler

Elektrikli otomobil bir trend haline gelmeye devam ediyor. Birçok marka köklü modellerini elektriklendiriyor ve yeniden isimlendiriyor. Bunlar arasında Mercedes-Benz G Serisi’de nasibini aldı.

ELEKTRİKLİ G SERİSİ İÇİN YENİ İSİM BELLİ OLDU

Elektrikli G Serisi için EQ takısı atıldı. Modelin yeni ismi ise Mercedes-Benz G580 olarak belirlendi. Bilindiği üzere Mercedes-Benz elektrikli otomobillerinin isimlerinde EQ takısına yer veriyordu. EQE, EQC, EQS gibi isimlerle normal seriler ile elektrikli serilerin arasında isim farkı bulunuyordu.

Ancak bu duruma G Serisinde son verildi. Marka yeni elektrikli modeli G580 model ismiyle piyasaya sürülecek. Burada 2 şey göze çarpıyor. İlki Mercedes-Benz’in elektrikli otomobilleri çok daha sıradan hale getirerek kullanıcıların alışmasını sağlamak ikincisi ise ikonik G Serisi modelinin ismi de dahil olmak üzere marka algısını bozmamak.

Yeni G580 ” “G580 with EQ Tehcnology” (EQ Teknolojili G580) olarak tanıtılacak. Otomobilin teknik detayları kesin olarak açıklanmadı. Ancak 450 Hp güç ve 560 Nm tork sunulacağı belirtildi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x