Vivo katlanabilir telefonunda eşsiz bir tasarım kullanmış

Vivo X Fold 3 Pro modelinin katlanabilir telefon piyasasında dikkat çekmesinin nedeni sadece sunduğu işlevler değil, aynı zamanda inanılmaz derecede ince tasarımı da büyük rol oynuyor. Bu tasarım başarısının arkasındaki mühendislik sırlarını öğrenmek için bir grup teknoloji meraklısı, cihazı adım adım parçalarına ayırarak inceledi. İlk olarak cihazın arka kapağı, SIM kart yuvasının çıkarılması ve biraz ısı uygulanıp alet yardımıyla açılmasıyla söküldü. Arka kapak, gereksiz yük eklememek için dayanıklılığı artıran güçlendirilmiş fiber kompozit malzemeden yapılmış. Bu kapak altında, yoğun kullanımda bile ekran panelini soğuk tutan geniş bir bakır folyo katmanı yer alıyor. Ayrıca, güvenli bir kilidin anahtarı olan ikinci nesil bir Qualcomm ultrasonik parmak izi tarayıcısı da bu katmanda bulunuyor.

Telefonun kalbinde yer alan ana kart, üçlü kamera sistemini barındırabilmesi için çift katmanlı bir tasarıma sahip. Bu akıllıca tasarım, kameraları korumakla kalmıyor, aynı zamanda flaş kablosu, mikrofon, ortam ışığı sensörü ve lazer odak modülü için bir merkez görevi de görüyor.

Vivo katlanabilir telefonunda eşsiz bir tasarım kullanmış

Ana kart üzerinde, güçlü işlemci Snapdragon 8 Gen 3 çipinin yanı sıra Samsung’un LPDDR5X RAM’i ve UFS 4.0 depolama birimi de yer alıyor. Ayrıca, Vivo’nun kendi V3 görüntüleme çipi de dikkat çekiyor. Tüm bu işlem gücünün aşırı ısınmadan korunması, ana kartın altında yer alan bakır buhar odası sayesinde sağlanıyor.

Telefonun hoparlörlerine, mikrofonlarına ve titreşim motoruna daha yakından bakıldığında, iki adet 2,850mAh hücreye bölünmüş toplamda 5,700mAh kapasiteli çift hücreli silikon anotlu bir bataryanın kullanıldığı görülüyor. Bu tasarım, alanın optimal şekilde kullanılmasını sağlıyor. En önemli özelliklerden biri de, cihazın inanılmaz ince tasarımına büyük katkıda bulunan hafif karbon fiber menteşe. Sadece 15 gramın altında bir ağırlığa sahip olan bu menteşe, cihazın sadece işlevsel değil, aynı zamanda şık ve taşınabilir olmasını sağlayan önemli bir öğe olarak öne çıkıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x